Yakamoz Sirke 1996 yılında Konya Beyşehirli tüccar, girişimci Suat Karaloğlu’nun teşebbüsü ile Bornova’da kuruldu.

Bir Türk markasını dünyaya tanıtma, ürünlerini 7 kıtaya ihraç etme hayaline ulaşmak için en büyük adımı ise Manisa Turgutlu’daki şuan ki Üretim Kampüsüne taşınarak attı. 21.000 m² açık 10,000 m² kapalı alanda, son teknoloji 9 şişe dolum makinası ve 6 büyük sirke fermantörü ile çok yüksek kapasitede ürün yapabilme becerisine sahip üretim tesisimiz, her geçen gün büyüyen yurt içi ve yurt dışı satış ağımız ve özveri ile bu hedefe katkı sağlayan değerli çalışan kadromuz ile birlikte sektörde lider olma hedefine her geçen gün biraz daha yaklaşıyor. Türkiye’den dünyaya açılmış bir pencere olan Yakamoz Sirke, Türk ve Dünya Kalite Standartlarında alanında en lezzetli gıda ürünlerini üreterek siz değerli müşterilerimizin sofralarına misafir oluyor. 27 yıllık emek ve tecrübeyi bir elinde, çağın gerektirdiği yenilik, teknoloji ve inovasyonu diğer elinde tutarak gözünü ufuktan ayırmayan Yakamoz Sirke, bir dünya markası olacak büyüme ve gelişmeyi yaşamaktan kıvanç duymaktadır. “Sıfır hata, sıfır kayıp ve maksimum verim” prensibimizle en sağlıklı el değmeden yeni gelişen teknolojiye koşullara uygun üretim yapmak için her gün ayni heyecanla azimle çalışan Yakamoz Sirke çalışanları sofralarınıza kusursuz lezzetleri sunmanın haklı gururunu yaşıyor. Prensibimiz sağlıklı ve güvenli gıda üretmek, hedefimiz ise sirke ve şalgam suyunun dünyadaki alternatifsiz markası olmaktır. Bizler bu hedef için hiç durmadan çalışırken sizlere de sofranıza kadar gelen lezzetin tadını çıkarmak ve bir Türk markasının Dünya’ya yayılışının gururunu yaşamak düşecek.

İhracat tecrübemizi tavizsiz kalite ve hijyen standartlarına borçluyuz, ISO 22716:2007, ISO 22000:2005, ISO 14001:2015, FSSC 22000 ve kalite, gıda güvenliği ve helal gıda yönetim sistemleri belgesine sahibiz.

Aynı zamanda COVID-19 salgını sürecinde belirlenen tüm kurallara uyarak kalite ve gıda güvenliği politikalarımızdan taviz vermeden üretime devam ettik. Tüketicilere en kaliteli ürünleri en hijyenik koşullarda sunarak çeşitli ülkelerin en katı gıda kodekslerine uygunluğu sağlayabilen ve detaylı gıda analizleri yapabilen Yakamoz Sirkesi, koşulsuz müşteri memnuniyetini ilke edinmiş ve uygulamada başarısını sürdürmektedir. Kalitenin yanı sıra sürekli gelişim Yakamoz’un temel özelliklerinden biridir. Pazarlama Departmanı tarafından koordine edilen Ar-Ge Merkezi, yeni ürünler için rehberlik sağlamakta ve mevcut ürünlerin geliştirilmesinde kilit rol oynamaktadır.

Yakamoz Sirke, kalitesini daha geniş kitlelere ulaştıran, her geçen gün artan ürün çeşitliliğini sunan, doğru yatırımlarla sektörü geliştiren ve daha tatlı bir dünya için çalışan bir firmadır. Yakamoz gelecekte de en iyisini üretmeye devam etmektir.